Firma Pantek (CS) s.r.o., založená v r. 1993, je dceřinou firmou společnosti Pantek Ltd., nezávislé soukromé britské firmy, která se specializuje na dodávku a technickou podporu zejména softwarových produktů pro oblast průmyslové automatizace.

Hlavním těžištěm činnosti Pantek (CS) s.r.o. je komplexní podpora výkonných softwarových řešení pro moderní průmyslové automatizační a informační aplikace na bázi produktů značky Wonderware, které jsou dominantními produkty v celosvětovém měřítku v tomto tržním segmentu.

Pantek (CS) s.r.o. je od počátku svých aktivit Autorizovaným Wonderware distributorem pro Českou republiku a Slovenskou republiku a je rovněž certifikována pro poskytování technické podpory a školení na Wonderware produkty.

Kromě Wonderware portfolia jsou v současné nabídce firmy Pantek (CS) s.r.o. i další produkty pro průmyslový a technologický sektor od značek/firem Molex, ThinManager a AUVESY.

Jedná se o výkonné komunikační karty do PC a komunikační moduly do šasi PLC od Molex, specializovaného dodavatele na průmyslová komunikační řešení. Podporovány jsou všechny důležité průmyslové komunikační sběrnice a univerzální konektivita je umožněna pro desítky různých komunikačních protokolů.

Software ThinManager zajišťuje komplexní správu průmyslových architektur s tenkými a mobilními klienty včetně bezpečného doručení libovolných aplikací provozovaných na serverech vzdálené plochy na tato zařízení. ThinManager zajišťuje připojení širokého spektra terminálů, vysokou dostupnost doručovaných aplikací a pokročilé zabezpečení systému. Spolehlivost tenkých klientů v porovnání s tradičními PC, flexibilita v nasazení aplikací, snadné rekonfigurace systému, bezvýpadkový provoz i  snadná realizace zásad kybernetické bezpečnosti – to vše se projeví v celkově nižších nákladech na vlastnictví systému spravovaného z prostředí ThinManager.

Velmi úspěšným produktem v nabídce Pantek (CS) s.r.o. je unikátní software Versiondog od firmy AUVESY pro automatizovanou správu, porovnávání a kontrolu verzí různých typů programů a souborů, kterému jsou věnovány tyto webové stránky.

Komplexní podpora firmy Pantek (CS) s.r.o. pro všechny nabízené produkty je určena jak systémovým integrátorům, tak koncovým uživatelům, kteří si své projekty provádějí sami. Zahrnuje předprodejní technické konzultace a prezentace, prodejní logistiku, komplexní technickou podporu, školení, uživatelské konference nebo semináře a další související činnosti.

Pantek (CS) s. r.o. je Autorizovaným distributorem pro ČR a SR všech výše uvedených firem/značek.

Další informace jsou k dispozici na www.pantek.cz